KEI VAN sławny pojazd do wielkomiejskich drzemek i jego twórca – oryginalny scenograf młodego pokolenia / site specific designer, twórca sztuk teatralnych, scenograf, experience designer/ –Dawid Zalesky osiedli na Warmii (?).

Co skłoniło człowieka zajmującego się od dwudziestu kilku lat najnowszymi, a nawet wyprzedzającymi najnowsze trendami w kulturze i doświadczaniu sztuki, tworzeniu unikatowych doświadczeń i przestrzeni dla odbiorców – żeby zbudować mały domek w rezerwacie ptaków i tam osiąść z partnerką, też wielkomiejską rzeźbiarką ?

KEI VAN był nazywany „był nazywany autem w którym w końcu odpoczniesz” – czy jego twórca i autor niezliczonych projektów designerskich – chce sam w końcu odpocząć ? Jak będzie żył w rezerwacie i czy będzie to całkowita emigracja z miasta? Jak wygląda podejście Dawida do głębokiej ekologii i stylu życia nie niszczącego planety?

Polecamy Państwu naszą rozmowę wideo z Dawidem Zaleskym, mocno ekskluzywną bo jesteśmy pierwsi, którzy wieść o jego nowym miejscu życia pokażą publicznie. A tak zupełnie szeptem powiemy, że Dawid jest sąsiadem naszej dyr. kreatywnej, a ten rezerwat ptaków / czyli obszar Natura 2000, w Puszczy Napiwodzko Ramuckiej – znajduje się przy Lasach Łańskich dosłownie 12 min od Olsztyna/.

Dawid Zalesky, ur. 1983, portfolio: www. dawidzalesky.com

Ukończył, olsztyńskie PLSP / Państwowe Liceum Plastyczne/ następnie podjął studia na Akademii Teatralnej DAMU w Pradze, w katedrze Scenografii Dramatycznej oraz katedrze Scenografii Alternatywnej. Był też stypendystą ENSAAMA w Paryżu w katedrze Textil Design.

Pracuje jako: scenograf, site specific designer, art director różnych festiwali artystycznych, tworzy produkty / design/, marki i doświadczenia. Jest kompletnie niedającym się sklasyfikować twórcą, bo ma swój własny sposób przedstawiania rzeczywistości, bardzo organiczny, zmysłowy, ale wręcz cielesny na granicy sztuki erotycznej i pornografii, nawet jeśli mówimy o doświadczeniach grzybobrania – które będzie u niego ” fascynacją nad różnorodnością wariacji mykoryzy i owocników „. Dawid Zalesky bawi się od lat przekraczaniem tabu, projektując użytkownikom takie doświadczenia, zmysłowe / sceny, zapachy, obrazy/ aby skonfrontować ich z własną cielesnością i prawdziwym uwolnionym z konwenansów przeżyciem…natury i ludzkiej i tej biologicznej.

Obecność Dawida Zaleskiego w rodzinnej Warmii na pewno będzie polem do głębokich doświadczeń natury i polem do stworzenia wielu nowych, głęboko organicznych projektów i eksploracji, na które Dawid będzie zapraszał wielkomiejskich gości, a my tu na portalu spróbujemy opisać Państwu ekologiczne aspekty tych projektów i eksploracji, być może staną się one dla was wskazówką i inspiracją do tego co możecie robić po osiedleniu się w Warmińsko-Mazurskim krajobrazie.

nota do poradnika budowlanego dla świadomego inwestora:

  • Dawidowi udało się nabyć działkę w rezerwacie, ale uprzednio sprawdził sam i poprzez Gminę czy będzie możliwa na niej budowa. W obszarze Natura 2000 obowiązuje zasada nie budować 100 m od stałej wody.
  • Dawid budował minimalistyczny, malutki, ale jednak – dom mieszkalny- taki wymagający pozwolenia na budowę / w tzw. nowym trybie/. Do tego potrzebował i chciał mieć Warunki Zabudowy z Gminy, które musiały być uzgodnione przez RDOŚ. Inspektorzy RDOŚ przybyli na działkę i mierzyli właśnie odległość od wody, dzięki temu, że działka jest dość duża udało się zmieścić na niej malutki domek 35m2 pow. zabudowy – większy byłby niemożliwy.
  • Najlepsza optymalizacja energetyczna i wydajności przestrzeni jest w budynku małym ale z poddaszem użytkowym, dlatego Dawid wybrał projekt CHILLBOXHOUSES 36B – który lokalny architekt musiał adaptować do warunków lokalnych. / a było to przedłużenie dachu i dodanie okapów/ .
  • Ten dom znajdziecie w naszym sklepie .

Opublikowano

w

,

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *