Inwestor, który osiedla się na Warmii i Mazurach i chce tu żyć zgodnie z naturą, współtworzyć społeczność, pięknie osiedlić się w krajobrazie i osiągnąć jakąś harmonię – powinien zaprzyjaźnić się z WIM.pl i szukać tu konkretnych porad.

Nie wszystko na Warmii i Mazurach pasuje. Wielu inwestorów nie myśli o tym, bo skupia się na spełnieniu swojego marzenia o jakimś konkretnym domu.

Ale na szczęście inni inwestorzy widzą, że estetyka krajobrazu będzie wynikała z kompozycji wielu współczesnych domów, przemieszanych z historycznymi i ten obrazek może wyglądać dobrze … czyli tak, że jest oddech spokoju. Lub może powodować – zgrzyt. Bardzo częsty, wręcz nagminny w całej Polsce – ZGRZYT. Wręcz WRZASK . ” Wrzask w przestrzeni” / jak tytuł, świetnej i łatwej do czytania książki Piotra Szarzyńskiego, która tłumaczy kulturowo dlaczego w Polsce jest tak brzydko.

No to my tworzymy ten WIM.pl aby choćby na Warmii i Mazurach – aż tak brzydko nie stawało się. Piszę stawało się, bo szczęśliwie nie wszystkie tereny są zainwestowane bezmyślnie, lub z ignorancją dla krajobrazu i ekologii.

Będziemy Wam tu pokazywać przykłady dobre, te nowoczesne i nawiązujące do historii. Będziemy promować projektantów, którzy te dobre domy, sprzedają jako projekty gotowe. Będziemy spotykać się ze znawcami tematu, aby pogłębić wiedzę- dlaczego „to” jest dobre a inne złe. To jest portal wyspecjalizowany. Pewnie będzie dość niszowy, ale krok po kroku mamy nadzieję spopularyzować dobre wzorce i samą postawę szacunku dla materii, krajobrazu, formy własnego domu w przestrzeni.

Nie każdy ucieknie od ludzi na dwudziestohektarową działkę, musimy nauczyć się komponować się wzajemnie ze sobą. Współpraca i współzależność jest najwyższą formą rozwoju. Niezależność, odcięcie od innych na własnej działce, często ogromnej „bo mamy dość ludzi” tylko pokazuje, że jest to ucieczka a nie stan homeostazy.

Każdy z nas osiedlając się w terenie wiejskim ten krajobraz WSPÓŁTWORZY, każdy z nas swoimi codziennymi działaniami oraz punktowo działaniami inwestycyjnymi przyczynia się albo do degradacji klimatu naszej planety, albo do wyhamowywania negatywnych zjawisk. KAŻDY GEST JEST WAŻNY.

Opublikowano

w

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *